Akıllı Saatler Ve Hayatı Kolaylaştıran Özellikleri

Tarih: 18.11.2022 22:18
Akıllı Saatler Ve Hayatı Kolaylaştıran Özellikleri
Akıllı saatler günümüz teknoloji, iletişim ve internet dünyasında hayatı kolaylaştıran özellikleri sunmaktadır. Arama, mesajlaşma, fitness takibi, bildirim takibi ve buna benzer özellikleri ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Ferro time akıllı saat modelleri bu alanda etkin bir işleve sahiptir ve çokça talep görmektedir. Bu yazıda sunmuş olduğumuz akıllı saat çeşitleri ve hayatı kolaylaştıran özelliklerinden bahsedilecektir. 

Android Ve IOS Cihazlara Uyum

Ferro akıllı saatleri Android ve iOS cihazlarına uygundur. Böylece telefona bağlanarak arama, mesajlaşma ve müzik dinleme gibi özelliklerden yararlanma fırsatı sunmaktadır. Dolayısıyla, akıllı saat satın alırken saatin hangi telefon markalarına uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çünkü bazı özellikler telefona bağlandıktan sonra etkin hale gelmektedir. 

FERRO FSW1109P-G Akıllı Saat bu özellik açısından tercih edilecek bir saattir. 

Kalori Yakımı Ve Adımsayar

Kalori yakımı sağlık ve fitness alanında en önemli unsurlardan biridir. Örneğin kilo vermek isteyen bir kullanıcı akıllı saatin bu özelliği ile kalori yakımını takip edebilir. Çünkü akıllı saatler kaloriyi stratejik özellikleri ile hesaplar. Akıllı saatinizde aktivite takibi için hesap açtığınızda boy, yaş, kilo, cinsiyet ve gündelik aktivite durumu gibi önemli bilgileri toplar. Akıllı saat bu bilgileri bazı metabolizma hızınızı kullanmak için kullanmaktadır. Akıllı saatiniz BMR'nizi aldıktan sonra aktif enerji harcamanızı hesaplamaktadır. Akıllı saatler, hareketlerinizi ölçmek için dahili ivmeölçerlerini kullanma eğilimindedir (adımlarınızı da bu şekilde sayar). 
Bu özellik Ferro Siyah Silikon Kordon Akıllı Saat FSW1102P-G akıllı saatinde bulunmaktadır. 

Bildirimler

Bildirimler günlük hayatta en önemli şeylerden biri haline gelmiştir. Telefona gelen bildirimleri akıllı saat üzerinde kolayca kontrol edebilirsiniz. Bu akıllı saat özelliği ile telefonun bildirimine doğrudan bileğinizden erişebilirsiniz. Bir Akıllı Telefona bağlandıktan sonra sosyal medya, uygulamalar ve mesajlar için bildirimler alabileceksiniz. Bu nedenle, her zaman güncel kalacaksınız. Bu yüzden akıllı saatlerde sim kartı gerekmez. Telefona bağlanmış olması yeterlidir.
Ferro Siyah Silikon Kordon Akıllı Saat FSW1101P-J FSW1101P-J modeli bu özelliği ile karşınıza çıkmaktadır. Akıllı saat fiyatları Ferrotime'da.

Akıllı Telefonunuzu, Arabanızı Ve Anahtarınızı Bulun

Akıllı saat telefonunuzu, arabanızı ve anahtarınızı hızla bulmanıza yardımcı olabilecek bir özelliğe sahiptir. Çoğu zaman insanlar telefonlarını kaybediyolar. Böyle bir durumda, bir telefonu hızlı bir şekilde bulmanın en iyi yolu, akıllı telefona dokunup telefonun çalmasını sağlamaktır. Aynı işlem evin etrafındaki ve ofisteki anahtarlar için de geçerlidir. Ayrıca, bir Akıllı Saat, arabanızın nereye park edildiğini bulmanıza yardımcı olabilir.

Çeşitli akıllı saat uygulamaları, akıllı telefonlarınızı, anahtarlarınızı ve diğer elektronik cihazlarınızı izleyicilerin yardımıyla akıllı saatinize bağlamanıza izin verir.  Bu nedenle, onları istediğiniz zaman bulabilirsiniz. Bu Akıllı Saat özelliği, yalnız yaşayan yaşlı insanlar için oldukça faydalıdır.

Telefon Aramaları Ve Mesajlaşma

Gündelik hayatta arama ve mesajlaşma olmazsa olmaz iletişim yöntemi haline gelmiştir. Telefon kullanıcıları sürekli aramalarda ve mesajlaşma ilişkilerinde bulunurlar. Akıllı saatler ise bu iletişim tarzını yeni bir boyuta çıkarmıştır. Artık akıllı saat üzerinde arama yapabilirsiniz ve mesajları görüntüleyip cevap verebilirsiniz. Bunun için ise sim karta gerek yoktur. Sadece saatin akıllı telefonunuza bağlanmış olması gerekmektedir. Daha da ileri giderek, Alexa ve Siri gibi hizmet veren özellikler ile aramaları ve mesajlaşmaları gerçekleştirebilirsiniz. 

Müzik Dinleme

Müzik dinleme, telefon ve kulaklık ile gerçekleştirilen en yaygın eğlencelerden biridir. Akıllı saat ise müzik dinleme özelliğini de sunmaktadır. Artık telefonunuza ve kablosuz kulaklığınıza bağlanarak kaliteli bir müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca, çoğu akıllı saatler bağlantısız müzik dinleme imkanını da sunar. Telefonunuz yanınızda olsun ya da olmasın, sizin için müzik çalabilecek bir Akıllı Saate yatırım yapmak mantıklı bir seçimdir. Bu nedenle, istediğiniz zaman akıllı telefon bağlantısı olmadan doğrudan telefonun müzik kitaplığına dokunabilirsiniz.

Mobil Ödeme

Dijital paranın icadı tüm akıllı teknolojilerin kullanımını daha da artırmıştır. İnternet bankacılığıyla kullanıcılar ödemelerini saniyeler içerisinde gerçekleştirmektedir. Akıllı saat ise bunu daha ileri seviyeye çıkarmıştır. Sadece mobil uygulaması indirerek, nakit ve kredi kartına ihtiyaç duymadan sadece akıllı kol saati ile ödeme yapabilirsiniz. Hem de bir mağazaya uğramak ve toplu taşımaya binmek gibi basit ihtiyaçlarınızı karşılamada yararlıdır. Ancak akıllı saat satın alırken ödeme özelliklerine dikkat edilmelidir. Sonuç olarak, akıllı saatlerin çoğu özelliği hayatı kolaylaştırmaktadır. Kullanıcılar günlük hayatta +100 dili içeren akıllı saatler ile mesajlaşma, bildirim görüntülemesi, arama, sağlık takibi, müzik dinleme ve telefon bağlantısı gibi özellikleri kullanabilirler. Bu özellikleri sunan Ferro Time markası çokça tercih edilmektedir. Siz de ihtiyacınıza göre istediğiniz çeşitleri seçerek hayatınızı Ferro akıllı saatleri hayatınızı ile kolaylaştırabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Akıllı saat neleri gösterir?
Akıllı saat bildirimleri, mesajları, GPS konumu, kalp atışını, kalori yakımını, aramaları, saati, müzik sayfasını, uyarıları ve diğer aktivitelerde yer alan unsurları gösterir.
  1. Akıllı saatlerde WhatsApp var mı?
WhatsApp akıllı saatlere özel sürümü resmen yayınlamıştır. Böylece kullanıcılar mesaj alabilir ve yanıt verebilir. 
  1. Akıllı saat ve telefon arasındaki mesafe en az ne kadar olmalıdır?
Telefon ile akıllı saat arasındaki mesafe 5-10 metreden fazla olduğunda saat titreşime başlar ve hatırlatma yaparak telefonun kaybolmasını önler. 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...